Demola Budapeszt czyli „garażowe” rozwijanie talentów

Pisaliśmy na naszym blogu o tej inicjatywie przy okazji spotkania z pomysłodawcą i twórcą Demoli – Pekka Silven tutaj. Tym razem chcemy podzielić się z Wami fotorelacją z wizyty w jednym z takich centrów w Budapeszcie. Centrum powstało na terenie jednego z uniwersytetów. Na początku bardziej przypomina garażowy startup niż „laboratorium innowacji”.Wszystko za sprawą usytuowania w dużej hali, do której prowadzi podjazd i drzwi wjazdowe. W środku, pomimo, że był środek wakacji, studenci pracowali nad swoimi projektami.

IMG_20160711_131425

Udało nam się porozmawiać z Bianką odpowiedzialną za rekrutację studentów do zespołów projektowych. Opowiedziała nam, że studenci są często stawiani w obliczu wyzwań nie do rozwiązania, które są jednak sprawdzianem dla ich reakcji w sytuacjach stresowych. Dołączając do zespołu muszą w końcu wywiązać się z powierzonej im pracy w określonych ramach czasowych. Pracują bowiem w interdyscyplinarnych zespołach nad prawdziwymi casami dla firm, które zgłosiły się do nich po twórcze rozwiązania ich realnych problemów.

IMG_20160711_131829
Aplikować można do konkretnego projektu, który adresuje zdefiniowany wcześniej problem. Dzięki sieci placówek zlokalizowanych w różnych krajach, firmy zgłaszające problem mogą uzyskać efekt synergii różnych perspektyw, co sprzyja powstawaniu rezultatów poszerzających perspektywę lokalną czy krajową.

IMG_20160711_132007
Sieć Demola jest przykładem, że łączenie talentów z rynkiem pracy jest przyszłością sektora edukacji, naszym zdaniem nie tylko uniwersytetów, ale także szkół średnich, w tym szczególnie zawodowych i technicznych.

IMG_20160711_131849

Więcej informacji na temat Demoli znajdziecie na stronie: www.demola.hu oraz na ich Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *