Kluby Przyszłości docenione w konkursie ESK 2016

Doradcy Przyszłości na podium!

Jest nam niezmiernie miło podzielić się dobrą informacją, że nasza koncepcja Klubów Przyszłości została doceniona i zdobyła 2 miejsce w konkursie zrealizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016. Wynik został ogłoszony w poniedziałek. Kluby Przyszłości stanowią jeden z filarów naszego projektu „Szkoła Przyszłości”, który skierowany jest do uczniów szkół średnich. Jest to szczególnie dobra informacja dla tych, którzy uczą się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administarcyjnych we Wrocławiu, gdyż będą mieli szansę współtworzyć przestrzeń do spotkań, rozmów i integracji na terenie szkolnej kantyny. Tym niemniej skorzystają również inni uczniowie zamieszkali bądź uczący się w tej części miasta, czyli na tzw. „trójkącie”. Już dziś możemy zdradzić, że w ramach Klubu zorganizujemy kilka spotkań otwartych oraz warsztatów, podczas których uczniowie będą inspirowani do kreatywności, innowacyjności i brania odpowiedzialności za szkołę i swoje miasto.

Futu Meeting Club - Google Slides

Z czym się zmierzymy?

Projekt Futu Clubu jest próbą zaadresowania problemu społecznego jakim jest zassanie młodzieży przez Internet, media społecznościowe, aplikacje i smartfony. Wyniki badań Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pokazują, że co trzeci nastolatek nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego, a 29,9% osób wskazuje, że czuje się pozbawiona czegoś ważnego kiedy nie może być w kontakcie telefonicznym ze znajomymi. W rezultacie cierpią na tym ich relacje rodzinne i koleżeńskie, ale spektrum konsekwencji obejmuje również gorsze wyniki w nauce, brak autentycznych relacji koleżeńskich oraz brak umiejętności wchodzenia w głębsze relacje.

Wrocław tym razem stawia na młodych

O sukcesie miasta w przyszłości zadecyduje to jak swoją przyszłość zaprojektują ludzie w nim mieszkający i wchodzący na rynek pracy, a także to czy będą aktywnie uczestniczyć w jego życiu jako świadomi obywatele. Projekt ma na celu wyciągnąć młodych ze świata wirtualnego i przygotować ich do decydowania o swoim życiu i mieście – stwarza przestrzeń do rozwijania kompetencji komunikacyjnych, liderskich oraz autoprezentacyjnych, które w znaczący sposób wpłyną na przyszły rozwój zawodowy oraz postawy obywatelskie.

Więcej informacji o Klubach Przyszłości znajdziecie tutaj. Zachęcamy uczniów do zgłaszania swoich szkół z intencją przystąpienia do projektu, a firmy do wsparcia tej idei.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *