Nowy rok szkolny – wykorzystaj go na MAXA!

Wszystko ma zawsze swój początek. Dla jednych to początek nowej szkoły, dla innych, oswojonych już z murami alma mater, to początek kolejnej klasy, być może ostatniej. Czujesz ekscytację? Radość? Przeczuwasz, że czeka Cię coś tajemniczego w najbliższej przyszłości? Coś obiecującego, coś co stanowić może dla Ciebie wyzwanie? A może nie potrafisz jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo uczucia pozytywne przeplatają się z obawami, niechęcią, dezorientacją? Czy uda mi się zdobyć dobre stopnie? Czy poznam fajnych znajomych? Czy będę wiedział, jakie przedmioty wybrać na maturę i co chcę po niej robić?  A może perspektywa nauki i zabiegania o oceny wcale nie napełnia Cię entuzjazmem? Nie czerpiesz z niej satysfakcji i już dawno pogodziłeś się z tym, że na przygodę czas jest tylko w wakacje.

new one

Dobra wiadomość jest taka, że to bardzo dobrze, że te pytania padają, a mieszanina emocji, która im towarzyszy, to informacja dla Ciebie, żeby wybrać się w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi. Do swojego wnętrza i na zewnątrz – w poszukiwaniu przygody.

A gdyby ten rok miał być inny, to co byś powiedział? Wybrałbyś przygodę, czy jednak tak się już przyzwyczaiłeś do aktualnego stanu, że wolisz ponarzekać zamiast działać? Bo w końcu nie chodzi tylko o ukończenie szkoły ze świadectwem, z którego rodzice będą szczęśliwi. Nie o to chodzi, prawda?

Na szczęscie nie. Jeśli poszukałbyś głębiej, okazałoby się, że tak naprawdę chodzi Ci o znalezienie odpowiedzi na pytanie: co takiego mam robić, bym to kochał, co mnie totalnie wciągnie i poczuję, że właśnie to chcę robić w życiu!

Mniej więcej w wieku 14 – 15 lat do głosu zaczyna dochodzić nasza własna WOLA. A to oznacza, że nie chcemy robić tego, co mówią nam rodzice, nie chcemy być przez nich kierowani, tylko szukamy własnej, indywidualnej drogi. Jak ją znaleźć? Poszukiwać wartości – takich sytuacji, relacji, i spraw, w które warto się zaangażować, gdyż stają się dla nas ważne. Gdzie zacząć? Najbliżej – w swoim otoczeniu – np. w szkole. Szkoła może stać się przygodą jeśli potraktujesz ją jako miejsce do nawiązywania relacji, poszerzania zainteresowań i odkrywania własnej drogi.

Pracodawcy również szukają takich osób, które mają w sobie entuzjazm i potrafią się zaangażować na MAXA w to, co robią. Jeśli siedzisz tylko w książkach, to oznacza, że się ukrywasz przed prawdziwą przygodą! Wychodź! Spotkaj się z ludźmi, wejdź z nimi w głębsze relacje, zaangażuj się w takie rzeczy, które nabiorą dla Ciebie znaczenia! Jest miejsce w twojej szkole, w którym możesz wziąć udział w prawdziwym projekcie, za który możesz wziąć odpowiedzialność. To miejsce już na Ciebie czeka! To miejsce to Klub Przyszłości Meeting Club! Przestań się ukrywać! Zacznij działać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *