Jaki garaż wybrać?

Kiedy właściciel działki podejmuje decyzję o postawieniu garażu na działce, zaczynają pojawiać się pytania o rodzaj garażu, jego wady i zalety.

Producenci oferują szeroki zakres produktów, które różnią się ceną, trwałością oraz tempem budowy. Najlepszym rozwiązaniem jest zaprojektowanie garażu w bryle budynku, co znacznie ułatwia jego późniejsze użytkowanie. Możliwość przejścia z garażu do domu, szczególnie zimą, jest wyjątkowo wygodna. Czasami taka opcja nie jest możliwa. Wtedy właściciel ma do wyboru postawić garaż drewniany, betonowy lub blaszany. Zdecydowana większość wybiera ostatnią opcję z racji niepodważalnych zalet.

Zalety garażu blaszanego

Garaże blaszane nie wymagają specjalnych pozwoleń na budowę. Wystarczy zgłosić w urzędzie decyzję o postawieniu budynku na swojej posesji. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty. Ceny garaży blaszanych są stosunkowo niewielkie a czas montażu krótki. Dodatkowo, klient może dostosować wielkość obiektu do swoich potrzeb. Dostępne są garaże blaszane jednostanowiskowe i wielostanowiskowe, z dachem dwuspadowym i jednospadowym. Należy zwrócić uwagę na rodzaj bramy. Najczęściej stosuje się dwuskrzydłowe, chociaż dostępne są również bramy uchylne. Garaże blaszane można ustawić w wybranym miejscu, bez konieczności dostosowania się do projektu. W razie konieczności nie ma problemu ze zmianą położenia. Klient ma również możliwość wyboru koloru blachy, z której wykonany jest garaż. Dzięki temu można dopasować obiekt do otoczenia.

Duża popularność garaży blaszanych wynika z niskiego kosztu zakupu, funkcjonalności i bezproblemowego montażu.

 

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *