Rodzaje blaszanych garaży

Blaszane garaże często kojarzą się z mało estetycznym i nietrwałym rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach takie stwierdzenie okazuje się mitem. Producenci blaszanych garaży oferują produktu solidne, estetyczne, lekkie i tanie. Ich zastosowanie zależy od kupującego. Blaszak może służyć jako pomieszczenie dla samochodu lub miejsce na narzędzia i materiały budowlane. Jakie rodzaje garaży blaszanych są dostępne?

Konstrukcja garażu blaszanego

Konstrukcję nośną stanowią pionowe i poziome słupy z kątownika. Solidność i stabilność zapewniają śruby, które spajają całą konstrukcję. Blacha trapezowa jest przytwierdzana za pomocą nitów a dach za pomocą stalowych prętów. Według upodobań klientów dostępna jest brama dwuskrzydłowa lub uchylna. Sprzedawcy oferują garaże z dachem dwuspadowym, spadem w bok lub w tył.

Wymiary garażu blaszanego

Standardowe blaszane garaże mają wymiar 3 metry na 5 metrów i pomieszczą jeden samochód osobowy. Niestety, nie pozostanie wiele miejsca na dodatkowe akcesoria. Jako schowki budowlane lub narzędziowe wystarczą warianty o mniejszych wymiarach. Jeśli zależy nam na większym pomieszczeniu warto wybrać garaż dwustanowiskowy.

Blaszane garaże ceny

Najmniejszy garaż to wydatek rzędu tysiąca złotych. Około trzech tysięcy trzeba zapłacić za garaż średniej wielkości, a ceny za największe blaszaki oscylują w granicach sześciu tysięcy złotych. Wysokiej jakości garaż dwustanowiskowy może kosztować właściciela od trzech do nawet dziesięciu tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu i opcji.