Jak wybrać garaż blaszany?

Większość osób uważa, że blaszane garaże nie mogą dobrze wyglądać, jednak nie jest to prawdą. Obecnie stosowane konstrukcje mogą być zarówno lekkie, jak i w pełni funkcjonalne. Poza przechowywaniem samochodu tego typu garaże doskonale sprawdzają się do przechowywania narzędzi i różnych przedmiotów. W razie konieczności tego rodzaju garaże można dość prosto rozebrać.

Konstrukcja

Większość garaży posiada konstrukcję nośną słupową, a dach wykonany jest ze stalowych kątowników. Elementy konstrukcji zwykle zabezpieczone są farbą podkładową. Po zamontowaniu blaszane garaże trzeba pomalować odpowiednią farbą. Jeżeli chodzi o ściany to są one wykonane z blachy trapezowej, która łączona jest na nity. Zwykle ma ona grubość od 0,5mm do 0,7mm. Niektóre modele mogą mieć zamontowane okna i drzwi, ale najczęściej stosuje się bramy rozwierane dwuskrzydłowe. Niektóre modle mają bramy segmentowe czy też uchylne.

Ocieplenie i wymiary

Niektóre modele są od wewnątrz ocieplone styropianem o grubości 3 mm. Najcieplejszymi modelami są te wykonane w oparciu o podwójną warstwę blachy i styropian między nimi. Standardowy garaż ma wymiary 3 x 5 metrów, jednak na rynku znajdują się też blaszane garaże na 2 samochody, motocykl, jak również garaże z wiatą. Wysokość konstrukcji musi wynosić co najmniej 2,2 metra.

Zgłoszenie

Aby nie było konieczności uzyskania pozwolenia na budowę nie wymagają garaże, wiaty przydomowe garnki czy też oranżerie, których powierzchnia jest mniejsza niż 35 metrów kwadratowych. Dodatkowo na każde 500 metrów kwadratowych działki mogą być maksymalnie 2 tego typu obiekty. Każde kolejne wymaga pozwolenia.